Keičiasi kai kurių paslaugų teikimo tvarka bibliotekoje
2021 12 liepos
Olitos Dautartaitės sugrįžimas
2021 17 rugsėjo
Rodyti viską

Sugrįžimas į E.Jonušo namus

Literatūrinis maršrutas
 

Birželio pradžioje prasidėjęs literatūrinis maršrutas po Kuršių neriją skaitant poezijos antologiją „Noriu sugrįžti į Nidą“ (sudarytojas Julius Keleras) šį trečiadienį, rugsėjo 8 d. 19 val. tęsis sugrįždamas į Eduardo Jonušo namus su aktore Olita Dautartaite ir klarnetininku Valdu Andriuškevičiumi.


Nuo 1974 m. nuolatos sugrįžtanti į Nidą ne tik atostogų, bet ir su literatūros skaitymų programomis, autoriniais vakarais, O. Dautartaitė sako sugebėjusi prisijaukinti Kuršių neriją: „Čia man – žemiškasis rojus“. Aktorei teko nemažai bendrauti su menininku Eduardu Jonušu, todėl galimybę skaityti poeziją jo dirbtuvėje priėmė kaip didžiulę dovaną. O. Dautartaitė asmeniškai pažinojo daugelį vyresnės kartos poetų, Nidoje atradusių įkvėpimo žemę, todėl poetinių skaitymų programą parengė iš šių, jai mielų, rašytojų kūrybos. Programos pagrindu tapo šiais metais išleista poezijos antologija „Noriu sugrįžti į Nidą. Lietuvių poetai apie Kuršių neriją“ (sudarytojas Julius Keleras), kurią išleido Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka.


O. Dautartaitę pagrįstai galėtume vadinti anos, sovietmečiu lietuvių inteligentų atrastos ir pamiltos Neringos, dvasios kūrėja – ji pati tarsi įkūnija praėjusį laiką, tačiau be jokios abejonės gyvena ir aktyviai reiškiasi šiandienos kūrybos lauke.
Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos parengtoje Literatūrinio maršruto programoje jau girdėjome jaunosios kartos aktorės Kristinos Švenčionytės skaitymus iš knygos „Noriu sugrįžti į Nidą“, vykusius prie jūros, marių , Juodkrantės vilų kvartale, laive „Raketa“, Nidos knygyne, Jonušo namuose. Todėl be galo įdomu bus išgirsti, kaip tą pačią knygą perskaitė kitos kartos aktorė. O. Dautartaitei talkins klarnetininkas Valdas Andriuškevičius.
Parengė Raimonda Meyer- Ravaitytė 868686571

Padidinti
Padidintas kontrastas