Nidoje paminėtas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 35-metis
2023 2 birželio
Susitikimas su Aisčiu Mickevičiumi
2023 26 birželio
Rodyti viską

SU SAVO GERBĖJAIS I. BUIVYDAITĖ SUSITIKO PAJŪRYJE

 

Kasmet vasaros pradžioje į Nidą kūrybinio įkvėpimo, ramybės ir naujų siužetų ieškoti atvažiuojanti rašytoja Irena Buivydaitė 2023-06-07 apsilankė Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešojoje bibliotekoje. Lietuviškų melodramų karaliene vadinamos rašytojos knygos neužsiguli bibliotekų lentynose, knygynuose jos irgi rikiuojasi aukščiausiose perkamiausių knygų pozicijose. Į susitikimą atėję I. Buivydaitės kūrybos gerbėjai džiaugėsi galėję maloniai pasišnekučiuoti apie kūrybą, jai tinkamą metą ir vietą, rašymo įpročius, idėjas ir kūrybos krizes. Skaitytojams rūpėjo, kaip gimsta siužetai, ir knygų pavadinimai, ar turi knygų herojai prototipus, ar skaito jos kūrinius šeimos nariai, kokių sulaukia komplimentų ir ar žeidžia kritika.

„100 baltų mersedesų“, „Rožių dvaro“, „Ironiškų stebuklų“, „Kitapus veidrodžio“ , „Nebaigtos kalnų sakmės“ ir kitų kūrinių autorė šiltą pavakarę susirinkusiems skaitytojams I. Buivydaitė pristatė savo naujausią, jau 15- ąjį romaną „Kas būtų, jei...“ Šį klausimą, pasak autorės, mes kiekvienas per gyvenimą užduodame ne vieną kartą. Neatskleisdama knygos siužeto, rašytoja kvietė pasvarstyti ir paanalizuoti, kur link būtų pasukę mūsų keliai ar susidėliojusios situacijos, jei laiką būtų galima pasukti atgal arba jei būtų pasielgta ar nuspręsta kitaip. Įdomus susitikimo dalyviams buvo ir pačios autorės pasakojimas, kokios aplinkybės ir apsisprendimai, sutapimai ir atsitiktinumai abejonių ir drąsos akimirkos, rodė gyvenimo kryptį ir nuvedė kūrybos keliu.

Keletą ištraukų iš naujausios I. Buivydaitės knygos perskaitė Neringos meno mokyklos teatrinio meno mokytoja metodininkė Virginija Mamontovienė.

Iš Nidos kūrėja sakė išsivežanti daug minčių ir įspūdžių, užsirašytų į bloknotą. Skaitytojai tikisi, kad jie ras vietą būsimose knygose, ir nekantriai laukia įdomių, dramatiškų pasakojimų su visada laimingai susiklostančiais personažų likimais.

 

Padidinti
Padidintas kontrastas