Biblioteka atnaujina darbą
Biblioteka atnaujina darbą!
2020 5 gegužės
Doreė sutiktuvės
7-ojo kultūros almanacho „Dorė“ sutiktuvės
2020 29 birželio
Rodyti viską

UNIKALUS KNYGŲ NAMELIS SKAITYTI KVIES IR PREILOJE

 

Birželio 6 d. 18 val. (šeštadienį) Preiloje (trečioje pagal dydį Neringos gyvenvietėje) visuomenei bus pristatytas knygų namelis, kuriame bet kuriuo paros metu galima bus pasiimti ir čia palikti knygų. Tai trečiasis Neringoje pastatytas knygų namelis, sukurtas juodkrantiškio skulptoriaus Alberto Danilevičiaus. Jei pirmieji du simbolizuoja Nidos ir Juodkrantės švyturius, tai pastarasis primins liūdną ir dramatišką užpustytų Kuršių nerijos kaimų istoriją. Lauko bibliotekėlė pagaminta iš ąžuolo ir metalo - tai namelis ant ratų, bylojantis apie priverstinį žmonių kraustymąsi iš vienos vietos į kitą. Taip 1843 metais Kuršių nerijoje atsirado naujas kaimas, pavadintas Preila - ją bėgdami nuo pustomo smėlio įkūrė Naujųjų Naglių gyventojai. Visai netoli – tik už 1,5 km nuo Preilos stūkso kelis kartus užpustyti Karvaičiai – 18a. Kuršių nerijos parapijos centras.

Šalia Preilos bibliotekos (istorinio buvusios mokyklos pastato) ir bendruomenės namų pastatytas knygų namelis vietos gyventojams ir turistams paliudys Preilos tapatybę, žadins žmonių kultūrinę atmintį ir skatins skaityti.

Lauko bibliotekėlėje žmonės turės galimybę dalintis savo jau perskaitytomis knygomis. Bibliotekėlę prižiūrės ir nuolat knygomis papildys Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos Preilos filialo darbuotoja.

„Neabejojame, kad preiliškiai ir kurorto svečiai įvertins Neringos viešosios bibliotekos iniciatyvą skatinti skaitymą ir didinti knygos prieinamumą. Preilos biblioteka yra labai vertinama kurorto svečių, į ją pasiimti knygų atvyksta ir pervalkiškiai. Nuo šiol visi ras knygų ir lauko bibliotekėlėje, kai bibliotekos darbo laikas bus pasibaigęs“, - sako Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė.

Knygų namelis Preiloje pastatytas Neringos savivaldybės lėšomis.

Neringos lauko bibliotekėlės yra įtrauktos į Pasaulinį nemokamų bibliotekėlių žemėlapį, randamą interneto puslapyje: https.//littlefreelibrary.org

Padidinti
Padidintas kontrastas