Meringos miestui – 56
2017 15 lapkričio
Pašauktasis. Dedikacija Vincui Kudirkai
2018 20 vasario
Rodyti viską

Tarp vėjų ir vandenų

Švenčiant Neringos 56–ąjį gimtadienį Nidos bendruomenės namuose lapkričio 16d. buvo pristatytas fotoalbumas “Tarp vėjų ir vandenų”, kurį išleidęs ilgametis Neringos vadovas, o dabar – tarybos narys Vigantas Giedraitis įsiliejo į neringiškių kūrėjų būrį. Solidus 182 puslapių leidinys puikiai reprezentuoja Neringą ir, pasak Neringos mero Dariaus Jasaičio, leidžia į Kuršių neriją pažvelgti ne praeivio akimis, o žmogaus, kuriam šis kraštas – gražiausi jaunystės prisiminimai, gimtieji jo vaikų namai bei daugelį metų lydėta atsakomybė – saugoti, auginti ir ugdyti, garsinti.

“40 metų čia gyvenu. Tiek pat metų fotografuoju”,- pratarmėje rašo V. Giedraitis vėliau prisipažinęs: “Kartais pasiseka perduoti tik vaizdą, o kai labiau pasiseka – ir jausmą.”

Mėlynai pilkame knygos viršelyje – žiemą ant ledo rogutes traukiančio žvejo figūra – kiek palinkusi į priekį –  nuteikia filosofiškai (kur žmogus eina? kokia tos kelionės prasmė?)… Netradicinis viršelis išduoda knygos autorių siekį išleisti ne saldžiai gražią knygą apie Neringą (kokių turime daug), o rodyti nerijos autentiškumą – ji patraukli ir įdomi visais metų laikais, o ypač žiemą, kai ledas sukausto marias, o miškus užkloja sniegas.

Vartant knygą, jaučiasi, kad Vigantas Giedraitis labai gerai pažįsta vietos gyvenimą: čia ir žvejai, ir buriuotojai, eiliniai neringiškiai ir įžymūs kurorto svečiai, Neringos šiokiadieniai ir šventės.

“Vienas mygtuko spustelėjimas – ir nuotraukoje lieka įamžintas momentas, kuris daugiau niekada nepasikartos”, – fotoalbumo pristatyme kalbėjo autorius, į, anot jo, viso gyvenimo knygą sudėjęs arti  200 fotografijų, iš kurių seniausiai – beveik dvidešimt metų.

Fotoalbumas “Tarp vėjų ir vandenų” išleistas klaipėdiškių “Eglės” leidykloje, jos savininkas ir redaktorius Antanas Stanevičius prisipažino nesitikėjęs, kad tarp šūsnies pateiktų V.Giedraičio fotonuotraukų bus tiek daug gerų. Nežiūrint to, jas atrinkti nebuvo lengva. Didelė knygos sėkmė yra jos didokas formatas, vartant vaizdai tave pagauna, akiai paliekama daug erdvės. Knygos dizainą kūrė Robertas Bogumila. Tai yra bendras autoriaus, leidyklos ir Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos darbas.

Pristatant knygą Nidoje susirinkusieji galėjo pasigrožėti ir V. Giedraičio paroda “ Neringiškiai ir ne tik…” , kurioje buvo išeksponuota daugybė vietinių žmonių portretų. Tarpuose tarp kalbų lietuvių autorių dainas atliko Edita Radzevičienė (balsas) ir Vaidotas Rūkas (gitara).

V.Giedraičio fotoalbumas buvo pristatytas ir Juodkrantės bei Preilos, Pervalkos  gyventojams.

Padidinti
Padidintas kontrastas