Liudviko Rėzos gimimo metinių paminėjimas
2017 10 sausio
Rodyti viską

Odė briedžiui

Neringos savivaldybės Viktoro  Miliūno viešoji  biblioteka Kęstučio Čepėno knygos „Briedis – girių karalius“ pristatymu  užbaigė  Bibliotekų metų maratoną. Renginys taip pat buvo skirtas Neringos 55-ajam gimtadieniui.
Knyga sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo, nes briedis yra vienas iš Kuršių nerijos simbolių, jo draugijoje gyvename nuolat (šiuo metu Neringoje priskaičiuojama iki 60 šių didingų miško gyventojų), o turistams jis išlieka didžiausia atrakcija.
Vilnijos krašte atradęs kelias briedžių salas, K.Čepėnas penkerius metus kantriai sekiojo šių žvėrių brydėmis  ir fotoaparatu fiksavo jų biologinio gyvenimo kasdienybę. Briedžių aistra jį nuvedė ir į kitą šių žvėrių rojų  Norvegijos šiaurėje. Gausybė įspūdingiausių fotonuotraukų, vertinga informacija bei  gamtininko dienoraščio ištraukos, nepriekaištinga leidybos kultūra albumą leidžia priskirti prie pačių geriausių ir gražiausių  knygų apie  gamtą.
Knygos pristatyme dalyvavęs  ornitologas Saulius Karalius priminė, jog K.Čepėną gamtininkų bendruomenė pažįsta kaip aistringą ornitologą, o jo knygą skambiai pavadino – odė briedžiui, pridūręs: „Didžiausia vertybė – tai knygoje perteiktas grožis, kuris atsispindi briedžio akyse, raguose, judėjime…“
„Briedis – girių karalius“ – tai pirmoji lietuvio autoriaus knyga apie briedžius. Kol kas nėra žinoma, jog panašus leidinys būtų buvęs išleistas kitose Europos šalyse. Pasak K.Čepėno, vis dar aktuali lieka 1936 m. išleista fotografo Martino Kakies ( kilusio iš Juodkrantės) knyga apie briedžius, kuri  kaip patikimas šaltinis minima naujausioje enciklopedijoje „Pasaulio žinduoliai“, 2011 m. išleistoje Ispanijoje.
V. Miliūno viešosios bibliotekos direktorė  Dalia Greičiutė  didžiuojasi, kad bibliotekos fonduose yra saugoma originali M.Kakies knyga „Briedžiai tarp jūros ir Nemuno“(„Elche zwischen Meer und Memel“), šalia kurios  ji  pelnytai padėjo K. Čepėno fotoalbumą  „Briedis – girių karalius“.

 

Padidinti
Padidintas kontrastas