Nominacija „Išminties marės“ – Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešajai bibliotekai

Knygos pristatymas
Knygos „Donatas Sauka. Apie laiką ir save“ pristatymas
2019 8 rugpjūčio
Gulago patrizanai pristatymas
„Gulago partizanai“ pristatymas
2019 16 rugpjūčio
Rodyti viską

Nominacija „Išminties marės“ – Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešajai bibliotekai

 

Septintus metus iš eilės Klaipėdos krašto bibliotekoms ir bibliotekininkams skirti Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos apdovanojimai – „Išminties marės“ ir „Jonvabalis“.

Išminties marės“ skiriamos regiono savivaldybės viešosioms bibliotekoms ar jų filialui, pelniusiam pripažinimą tiek bendruomenėje, tiek tarp regiono kolegų už kultūros puoselėjimą, sklaidą bei tradicinės, inovatyvios veiklos derinimą.

Džiugu, kad šiais metais nominacija „Išminties marės“ skirta mūsų Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešajai bibliotekai už kompetenciją gilinantis į Mažosios Lietuvos istorijos ir kultūrinės atminties temas, už ilgametę kultūros almanacho „Dorė“ leidybą. Leidinys atverčia bendruomenei nežinomus Kuršių nerijos praeities puslapius, yra skirtas ne tik neringiškiams, bet visiems Kuršių nerijos mylėtojams.

Neringiškių „Dorė“ reprezentuoja Neringos savivaldybės skiriamą M. L. Rėzos premiją, kalbindama šios premijos laureatus, atkreipia dėmesį į reikšmingiausias vietos kultūrai ir istorijai datas, fiksuoja Neringos kultūrinio gyvenimo vyksmą (rengiama kiekvienų metų kultūros įvykių apžvalga).

Nominacija „Išminties marės“- tai nuoseklaus daugelio metų darbo įvertinimas. Sutelktas autorių kolektyvas „Dorėje“ leidžia aktualiomis Mažosios Lietuvos istorijos, kultūros atminties temomis kalbėti nepaviršutiniškai ir kompetentingai.

Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka kultūros almanachą „Dorė“ leidžia nuo 2010 m. ir išeina kartą per metus. Pirmosios „Dorės“ sudarytojas ir redaktorius buvo mokytojas lituanistas Kęstutis Subačius, nuo antrojo numerio leidinį redaguoja, jį sudaro žurnalistė Raimonda Meyer- Ravaitytė.

Almanacho pavadinimas „Dorė“ simbolizuoja naująją Neringos istoriją: po karo kurėnus mariose išstūmė dorės (kolektyvinei žvejybai skirti mediniai laivai su varikliais), o pasitraukus į Vakarus seniesiems nerijos gyventojams, jų vietą užėmė iš Rusijos ir Lietuvos atsikėlę naujakuriai – jų palikuonys yra šiandieniniai neringiškiai.

Nominaciją „Išminties marios“ įteikė jos sumanytojas Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos buvęs ilgametis direktorius Juozas Šikšnelis, direktorė Kristina Kundrotienė. Šventėje taip pat dalyvavo Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis, Neringos savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėja Edita Radzevičienė.

Dalia Greičiutė

2019-06-12

Padidinti
Padidintas kontrastas