Tado Žvirinsko romano pristatymas
2021 9 gruodžio
Nidoje – naujausios „Dorės“ sutiktuvės
2022 26 balandžio
Rodyti viską

Knygų konkurse – dvi neringiškių knygos

 

Tradiciniame populiariausių 2021 m. Klaipėdoje išleistų arba klaipėdiškių autorių parašytų knygų konkurse atsidūrė dvi neringiškių knygos- tai poezijos antologija „Noriu sugrįžti į Nidą. Lietuvių poetai apie Kuršių neriją“ (sudarytojas – Julius Keleras, dailininkė Vanda Padimanskaitė, išleido Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka) ir Daivos Molytės – Lukauskienės poezijos rinktinė „Kaligrafijos eskizai“, iliustruota pačios autorės.

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos rengiamas konkursas turi savo tradicijas: prasidėjus balsavimui knygos nominantės yra pristatomos visuomenei. Balandžio 13d. minėtos bibliotekos Atžalyno padalinyje poezijos antologija „Noriu sugrįžti į Nidą“ buvo pristatyta ne tik jos sudarytojo Juliaus Kelero (iš nuotolio), projekto vadovės Raimondos Meyer- Ravaitytės , bet ir gyvai išdainuota ir perskaityta klaipėdiškių kūrėjų - bardo Jono Baltoko ir grupės JieDu (Vilija Gruodytė-Šeputienė ir Ramūnas Šeputis). Savo programą pavadinę „Laiškas iš Juodkrantės“ aktoriai ir dainininkai sugebėjo antologijos eilėraščiams suteikti visiškai naujų spalvų, nepanašių į jau anksčiau girdėtus žymių aktorių skaitymus - tai Kristinos Švenčionytės ( poezijos vakarai Nidoje, Preiloje, Pervalkoje, Juodkrantėje, Klaipėdoje ir Vilniuje) arba Olitos Dautartaitės (surengusios poezijos rečitalį Eduardo Jonušo namuose).

Didžiausiu netikėtumu buvo pirmą kartą poezijos antologijos tekstais nuskambėjusios dainos. Mažai kam žinomo poeto Bruno Sangis (gimusio 1935m.) eilėraštis „Parašyk man laišką iš Juodkrantės“ tapo ir daina, ir viso vakaro leitmotyvu.

Daivos Molytės – Lukauskienės poezijos knyga Klaipėdos I.Kanto Meno skyriuje buvo pristatyta kovo 22 d.

Kviečiame už neringiškių knygas balsuoti! Organizatoriai leidžia tai daryti ne vieną kartą. Balsuoti galima iki balandžio 24 d.

 

Padidinti
Padidintas kontrastas