KNYGOS „ SMILTĖS IR VĖJAUS KELIONĖ PO BALTIJOS JŪRĄ“ BEI 3D SPAUSDINIMO IR MODELIŲ KŪRIMO PRISTATYMAI NERINGOJE

„Senjorų dienos internete 2020“
Spalio 19–23 d. Lietuvoje vyks tradicinė akcija „Senjorų dienos internete 2020“
2020 16 spalio
dovanos iš patogupirkti.lt
Dovanos iš patogupirkti.lt
2020 5 lapkričio
Rodyti viską

KNYGOS „ SMILTĖS IR VĖJAUS KELIONĖ PO BALTIJOS JŪRĄ“ BEI 3D SPAUSDINIMO IR MODELIŲ KŪRIMO PRISTATYMAI NERINGOJE

Edukacija Nida 4
 

KLAIPĖDOS APSKRITIES IEVOS SIMONAITYTĖS VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS EDUKACINĖS VEIKLOS IR  KNYGOS „ SMILTĖS IR VĖJAUS KELIONĖ PO BALTIJOS JŪRĄ“ BEI 3D SPAUSDINIMO IR MODELIŲ KŪRIMO PRISTATYMAI NERINGOJE

Rugsėjo 24 dieną sulaukėme viešnių iš Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos, kurios vykdė veiklas pagal projektą „E-dukacijų biblioteka“, iš dalies finansuojamą Neringos savivaldybės. Neringos gimnazijoje buvo pristatytas pirmasis Lietuvoje bibliotekoje sukurtas literatūrinis stalo žaidimas „Knygosūkis“, kurį vedė J. Maciūtė. Taip buvo siekiama paskatinti mokinius domėtis naujomis knygomis ir daugiau skaityti. 8 klasės ir I bei II gimnazijos klasių mokiniai susiskirstė į 5 komandas pagal spalvas. Žaidimo vedėja paragino sudaryti ir mokytojų komandą. Buvo pateiktos užduotys kiekvienai komandai. Mokiniai galėjo atsakyti iš karto arba paprašyti pagalbos. Tuomet pasukus „Knygosūkio“ ratą rodyklė sustodavo ties žodžiais: užuomina, atsakymas arba atsakymo nėra. Mokiniai aktyviai įsitraukė į žaidimą, jiems puikiai sekėsi, liejosi teigiamos emocijos.

Po pertraukėlės mokiniai kibo į darbą, dalyvavo edukacijoje „Popieriaus gamybos dirbtuvės“ (A. Jonkutė, V. Butkevičienė) ir gamino popierių. Bibliotekininkės supažindino su popieriaus gaminimo technologija ir visa darbo eiga. Vaikai tai išbandė praktiškai.

Edukacinių veiklų programa buvo užbaigta interaktyviais žaidimais „Jūrų keliais“ (V. Pocienė), „Pažintis su Baltija“ (D. Bugenienė). Mokiniai pasitikrino įgytas žinias viktorinoje-kryžiažodyje „Kelionė po jūras ir vandenynus“ (D. Bugenienė).

Tą pačią dieną edukacijos vyko ir Nidos bendruomenės namuose. Neringiškiai dalyvavo edukacijoje „Popieriaus gamybos dirbtuvės“ (A. Jonkutė, V. Butkevičienė), gamino popierinius skirtukus. Viešnios supažindino su popieriaus gaminimo technologija ir visa darbo eiga. Džiugu, kad į edukacinę veiklą, bendradarbiaujant su Neringos socialinių paslaugų centru,  aktyviai įsitraukė senjorai, Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai. Taip pat aktyviai dalyvauta vykusiuose interaktyviuose žaidimuose „Jūrų keliais“ (V. Pocienė), „Pažintis su Baltija“, viktorinoje-kryžiažodyje „Kelionė po jūras ir vandenynus“ (D. Bugenienė).

 Spalio 12 dieną Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos darbuotojos Neringos gimnazijoje lankėsi su projektu „E-dukacijų biblioteka“. Šį kartą rašytoja Gina Viliūnė pristatė knygą 1-4 klasių mokiniams "Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą". Naudodama skaidres rašytoja supažindino vaikus su pilkaisiais ruoniais,  jų savybėmis, mityba. Ji papasakojo, kokius draugus Baltijos jūroje sutiko ruoniukai Smiltė ir Vėjus. Rašytoja betarpiškai bendravo su mokiniais, atsakė į jų klausimus, supažindino su pirmąja savo knyga vaikams. Tuomet šios knygos iliustratorė Urtė Kraniauskaitė vedė savo kurtą edukaciją. Ji pasiūlė vaikams spalvinimo ir taškų suvedžiojimo užduotėles ruonių tema. Mokiniai tuoj ėmėsi darbo, labai stengėsi, pasidžiaugė savo nupieštais ruoniukais. Viešnios paskatino vaikus maloniomis dovanėlėmis – pieštukais.

5 ir 6 klasėse bibliotekos darbuotojos pristatė 3D spausdinimą ir modelių kūrimą. Jos supažindino mokinius su 3D spausdintuvu, pasakojo, kam jis gali būti naudojamas, ką galima juo atspausdinti. Vaikai sužinojo, kokios medžiagos naudojamos spausdinant įvairius daiktus, kaip kuriami modeliai. Vaikams kilo labai daug klausimų, į kuriuos viešnios mielai atsakė. Kol merginos pasakojo, atsakinėjo į klausimus ir mokiniai sprendė kryžiažodį „Kelionė po jūras ir vandenynus“, 3D spausdintuvu buvo atspausdintas raktų pakabutis iš plastiko.

Neringos gimnazijos pavaduotoja ugdymui Vitalija Ukrinienė padėkojo rašytojai, iliustratorei ir Ievos Simonaitytės bibliotekos darbuotojoms už įdomią ir naudingą edukaciją ir įteikė joms dovanėles su Neringos gimnazijos simbolika.

Vėliau viešnios aplankė ir Nidos vaikų lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ auklėtinius. Rašytoja supažindino vaikus su pilkaisiais ruoniais,  jų savybėmis, mityba. Ji papasakojo, kokius draugus Baltijos jūroje sutiko ruoniukai Smiltė ir Vėjus. Rašytoja betarpiškai bendravo su vaikais, atsakė į jų klausimus, supažindino su pirmąja savo knyga vaikams. Šios knygos iliustratorė Urtė vedė edukaciją patiems mažiausiems. Ji padovanojo vaikams spalvinimo ir taškų suvedžiojimo užduotėles ruonių tema, kad vaikai galėtų vėliau ramiai atlikti užduotėles. Vaikams labai patiko iliustratorės Urtės gamintas ruoniuko Vėjo maketas.  Jie mielai fotografavosi ir domėjosi maketu. Vaikai pagal projektinę veiklą buvo apdovanoti spalvinimo pieštukais.

Labai džiaugiamės gražia kolegų iš Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos iniciatyva ir galimybe bendradarbiauti, pasidalinti patirtimi ir veiklomis.

Edukacijos veiklos atsispindi nuotraukose.

Informaciją parengė Neringos gimnazijos bibliotekininkė Angelė Pocevičienė ir Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė.

 

Padidinti
Padidintas kontrastas