Jaunimo savanoriška tarnyba – nauda ir savanoriui, ir organizacijai

Literatūrinis maršrutas
Literatūrinis maršrutas tęsiasi: poezijos skaitymai persikels į Eduardo Jonušo namus
2021 1 liepos
Literatųrinis maršrutas Preila
Literatūrinis maršrutas
2021 8 liepos
Rodyti viską

Jaunimo savanoriška tarnyba – nauda ir savanoriui, ir organizacijai

 

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) Lietuvoje sėkmingai vyksta jau nuo 2018 m., tačiau pirmosios savanorės Neringa laukė iki šių metų pradžios. Atrodo, kad pradžia buvo itin gera – sausį savanorystę Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešojoje bibliotekoje pradėjusi Neringos gimnazijos moksleivė Gabrielė Bedalytė džiaugiasi savo sprendimu ir patirtimis, o ją priėmusi bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė sako, kad ne tik lauktų kitų savanorių, bet ir rekomenduotų visoms įstaigoms pasidomėti akreditacija ir pasirengti savanorystei priimti aktyvius, motyvuotus ir drąsius jaunuolius.

D. Greičiutė, sutikusi pasidalinti savo, kaip atsakingo asmens iš priimančios organizacijos patirtimis, neslepia, kad priėmus savanorę truputis papildomo darbo atsirado, tačiau nesusidūrė su jokiais dideliais iššūkiais, priešingai – rezultatai tikrai džiugina.

„Gabrielės savanoryste esu patenkinta. Ji labai domėjosi įvairia bibliotekos veikla, noriai ir greitai stengėsi atlikti visas užduotis. Visą šį laiką jautė didelę atsakomybę savo veiklai. Iš Gabrielės darbų galėčiau paminėti pagalbą organizuojant virtualią dokumentų parodą Sausio 13-ajai, Laisvės gynėjų dienai, atminti „Atmintis gyva knygose“, piešinių konkursą „Šv. Velykų belaukiant“. Įdomus ir atsakingas buvo Neringos gimnazijos 3 klasės mokiniams surengtas Metų knygos rinkimų 2020 vaikams nugalėtojos, Vainiaus Bako knygos „Ką manė kamanė“ virtualus pristatymas.“ – G. Bedalytės darbus vardija D. Greičiutė.

Bibliotekos direktorė įsitikinusi, kad Jaunimo savanoriškos tarnybos programą vertinti reikia tik teigiamai. „Bene didžiausia savanorystės nauda įstaigai – pagalba įvairioje veikloje. Tai puiki galimybė viešinti, populiarinti veiklą. Mūsų atveju išsamesnei pažinčiai su bibliotekos darbu ir savanorės veiklai trukdė pandemija ir karantinas. Tačiau darbas ir bendravimas nuotoliniu būdu vis tiek leido atlikti nemažai įvairių veiklų. O ir jaunimas savanoriaujant įgyja patirties, iš arti susipažįsta su įstaigos profesine veikla, darbu. Galbūt šios patirtys padės ir tolesniam mokslų, darbo  pasirinkimui. Savanorystės veikla jaunimui suteikia ir didelę bendradarbiavimo patirtį, ugdo atsakomybę ir kantrybę.“ – sako D. Greičiutė.

Jaunimo savanoriška tarnyba – tai Jaunimo reikalų departamento koordinuojama programa, kuri kviečia jaunuolius nuo 14 iki 29 metų atlikti savanorišką veiklą ir ugdyti bendrąsias kompetencijas pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje. Savanoriai, kurie įgyvendina ne mažiau kaip 6 mėnesių (ne mažiau kaip 40 val. / mėn.) nenutrūkstamą tarnybą, gauna pažymėjimą, suteikiantį galimybę įgyti 0,25 konkursinio balo stojant į Lietuvos aukštųjų mokyklų bakalauro studijų programas.

Šiuo metu Neringoje yra 3 JST akredituotos įstaigos, galinčios priimti savanorius – Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka, Meno ir Sporto mokyklos.

 

Edita Norkevičiūtė
Neringos savivaldybės administracijos
Švietimo ir sporto skyriaus
vyriausioji specialistė (kalbos tvarkytoja)
tel. (8 469) 52279
el. p. edita.norkeviciute@neringa.lt
www.neringa.lt   

Padidinti
Padidintas kontrastas