Poezijos pavasaris Nidoje!
2017 2 birželio
Eduardo Jonušo namuose
2017 29 birželio
Rodyti viską

Eduardo Jonušo namuose – poezijos skaitymai

Po aštuonerių metų pertraukos „Poezijos pavasario“ šventė per patį alyvų žydėjimą sugrįžo į Neringą – į Eduardo Jonušo namus, kurie duris lankytojams atvėrė pirmąjį kartą. Dirbtuvės apačioje tarp keisčiausių rakandų, senienų ir dailininko  bičiulių paveikslų tvyrojo nepaprasta tyluma, kurioje kiekvienas poeto ištartas žodis buvo išgirstas. „Retai kur taip dėmesingai klausomasi,“ – pastebėjo vakaro vedėjas poetas Eugenijus Ališanka: – „ Dailininko  dirbtuvės sienos  – neįtikėtinos. Atradome nepaprastą vietą… Ją turi aplankyti visi.“

Be žinomų poetų E. Ališankos, Gintauto Dabrišiaus, žurnalo „Metai“ vyriausiojo redaktoriaus Antano Šimkaus, savo kūrybą skaitė pradedančioji  Jurgita Jasponytė, šmaikštusis Gvidas Latakas bei festivalio svečias iš Airijos – poetė Elaine Feerey ir ją išvertęs Dominykas Norkūnas. Visi – labai skirtingi ir dėl to įdomūs.

Į šventę atvykę miesto meras Darius Jasaitis  ir mero pavaduotojas Dovydas Mikelis visą vakarą kartu  klausėsi poezijos. D.Jasaitis  prisipažino patekęs į kitokį – kūrėjų pasaulį, kuris yra labai skirtingas nuo mero ar kiekvieno kito valdininko pasaulio. „Jonušo namuose visada buvo galima kalbėti atvirai“, – taikliai pastebėjo meras, niekada nesuabejojęs, jog Eduardo Jonušo namai yra nepaprastos traukos vieta (tą paliudijo ir gausiai susirinkusi publika).

Vakaro šeimininkė Vitalija Jonušienė sakė, jog jos vyras būtų buvęs labai laimingas po savo stogu sutikęs tiek daug jam giminingų kūrėjų. „Kai Nidoje buvo garsusis rašytnamis, poetai buvo geri mano vyro bičiuliai“, – tvirtino V. Jonušienė, kurios dėka dailininko dirbtuvė tavo nauja patrauklia kultūros erdve. V. Jonušienei rengiant šventę talkino Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka ir Neringos muziejai.

Raimonda Meyer- Ravaitytė

Padidinti
Padidintas kontrastas