Kultūros almanacho „DORĖ Nr. 5“ pristatymas Vilniuje
2018 8 gegužės
Susitikimas su Almiu Grybausku
2018 24 liepos
Rodyti viską

18-OSIOS NACIONALINĖS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS ATGARSIAI NERINGOJE

Balandžio 23 – 29 dienomis vyko nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios šūkis „Kartu mes kuriame ateitį“. Neringoje ši savaitė buvo pradėta Skaitymo pamoka, kurioje Neringos gimnazijos mokiniai skaitė savo mėgstamas knygas.

Pavakare gausus knygos mylėtojų būrys susirinko į kultūros ir informacijos centrą „Agila“ susitikti su aktoriumi Ramūnu Abukevičiumi, iš kurio lūpų išgirdome Vydūno mintis ir pamąstymus. Čia susitiko kultūros darbuotojai, pedagogai, mokiniai bei kiti besidomintys žmonės. Popietę sušildė muzikiniai intarpai. Žavėjomės solistės Lietuvos muzikos ir teatro akademijos II kurso studentės Emilės Ribokaitės balsu ir puikiu Eglės Rudokaitės akomponavimu.

Balandžio 24 dieną Neringos gimnazijos 1-5 klasių mokiniai sugužėjo į gimnazijos aktų salę. Gimnazijos bibliotekininkė Angelė Pocevičienė priminė vaikams, kad 2018 metai paskelbti Vydūno ir Simono Daukanto metais. Ji papasakojo mokiniams apie paprastą berniuką Simoną, kuris tapo nepaprastu žmogumi. Pirmiausiai bibliotekininkė pakvietė paklausyti įrašo – paties R.Daukanto žodžių apie save ir Simoną Daukantą. Skaidrėmis buvo pristatyta Ryčio Daukanto knyga „Simonas Daukantas – vargo pelė“. Mokiniai galėjo pavartyti ir S.Daukanto išleistą Lietuvos istoriją „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“. Renginį apibendrino ir mokiniams pateikė klausimų Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė.

Balandžio 25 d. Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos Juodkrantės filiale surengtas susitikimas su Klaipėdos universiteto profesoriumi, biologinės medicinos mokslų daktaru Algimantu Mečislovu Olšausku. Susitikimo metu svečias pristatė naują savo knygą „Sveikatos gidas: gydomųjų augalų žinynas“ ir paskaita „Gyvenimas be ligų iki 100 metų“ .

Po poros dienų, ketvirtadienį, 1-4 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Gyvybė – didžiausia vertybė“, skirtoje paminėti Pasaulinę gyvybės dieną. Spalvų pagalba buvo sudarytos keturios komandos iš įvairių klasių mokinių. Komandos sugalvojo savo pavadinimus ir šūkius. Neringos gimnazijos bibliotekininkė Angelė Pocevičienė pateikė užduotis. Vaikai labai atsakingai pasitardami jas atliko. Kol komandos dirbo, kitiems mokiniams bibliotekininkė užminė mįsles. Po visų užduočių rezultatus susumavo komisija, kurią sudarė pradinių klasių mokytojos. Mokiniai džiaugėsi savo atsakymais ir buvo paskatinti Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos įsteigtais prizais: naujomis knygomis, parkeriais ir saldumynais.

Balandžio 26 dieną sulaukėme svečių iš Vilniaus neįgaliųjų dienos centro. 1-4 klasių mokiniai susitiko su svečiais  mokytojų kambaryje. Vaikai išgirdo įdomias Kęstučio Kasparavičiaus istorijas apie daiktus. Svečiai šias istorijas perteikė labai šiltai, raiškiai. Vėliau papasakojo apie save, apie negalią. Suteikė galimybę išbandyti neįgaliojo vežimėlį vaikams ir palinkėjo augti sveikiems ir laimingiems. Neringos gimnazijos direktorius Simas Survila kolektyvo vardu padėkojo svečiams, įteikė Padėką ir suvenyrus.

 

   Inf.

                                                        Neringos gimnazijos bibliotekininkė Angelė Pocevičienė

        Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė

 

Padidinti
Padidintas kontrastas